رئیس جمعیت سازمانهای غیر دولتی ورزش و اتحادیه متخصصان ورزش‌های رزمی در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: سازمان تربیت بدنی باید نگاه ویژه‌ای به تشکیلات غیر دولتی قانونمند داشته باشد.

سید علی حق‌شناس در ادامه این گفت و گو افزود: اتحادیه متخصصان در سال گذشته 50 دوره مسابقات کشوری در رشته‌های تکواندو، جودو، کاراته، ووشو، کیک بوکسینگ، فول کنتاکت و کونگ‌فو برگزار کرده است. وی ادامه داد: قهرمانی ایران در مسابقات بین‌المللی کلاس A روسیه و با حضور در تیم ملی کره جنوبی، نقطه عطفی در فعالیتهای اتحادیه بود؛ آن هم در شرایطی که تیم ایران با ترکیب کامل اعزام شده بود. حتی بهترین فایتر این دوره از رقابت‌ها نیز از میان تیم ایران انتخاب شد.

حق‌شناس با اشاره به برگزاری 25 دوره کلاس مربیگری و داوری در رشته‌های مختلف اظهار داشت:‌ علاوه بر آن، آزمونهای ارتقا دان و غیره از دیگر برنامه‌های اجرایی اتحادیه بود یه طوری که می‌توان سال 86 را از پربارترین سالها نامید.

قهرمان فول کنتاکت جهان (هلند 2001) از اعزام تیم کیک بوکسینگ به مسابقات قهرمانی جهان در تایلند و کیوکوشین کاراته به آذربایجان خبر داد و تصریح کرد: همچنین در سالجاری و در مرداد ماه انتخابات رئیس، نواب رئیس و دبیر اتحادیه صورت می‌گیرد که بنده بار دیگر نامزد خواهم شد.

بنیانگذار اولین نهاد مدنی ورزش ایران ادامه داد : تمامی این فعالیت‌ها از سوی بخش خصوصی و با کمک‌های مردمی صورت گرفته و هیچ بودجه دولتی در اختیار ما نبوده است.

وی تاکید کرد : سازمان ورزش اگر بودجه دولتی به ما نمی‌دهد، حداقل می‌تواند امکانات خود را بیشتر در اختیار N.G.O ها قرار دهد و جلوی کارشکنی برخی فدراسیونها که طلایه‌دار نهاد با نهادهای مدنی می‌باشد را بگیرد. باید نگاه ویژه و بهای بیشتری به نهادهای غیر دولتی قانونمند صورت گیرد.

منبع: هفته نامه عصر ورزش، شماره 297، چهارشنبه، 21/1/1387